loader image

אסטרטגיית המותג

קופירייטינג

המסע של קומפלייס

הרקע

2019
קמה חברה חדשה לניהול וליווי פרויקטים בבניה, בבעלות ברוך הרשברג, יזם. החברה מרכזת תחתה את כל האדמיניסטרציה הקשורה לתהליך הבניה, מהתכנית על הנייר ועד לקבלת המפתח ביד. המטרה התקשורתית של המהלך הנוכחי ליצור שם וסלוגן לחברה החדשה.

האתגר

בתחום ניהול פרויקטים יש לכם הצעות שונות ולגמרי מגוונות: ממפקחי בנייה ועד לחברות ניהול גדולות, כאשר גם האדריכלים והמעצבים לא טומנים ידם בצלחת…
האתגר שלנו היה להביא בשורה חדשה ומרעננת לענף, ערך מוסף שיוטמע כבר מרגע הופעתה של החברה בזירה, כמובן, הביטוי הראשוני לכך יהיה בשם ובסלוגן.
אז כמו תמיד, פרויקט שם וסלוגן לעסק, מתחיל אצלנו באסטרטגיית המותג. אנו בונים מתווה מבוסס מחקר על פיו תיקבע הזהות המותגית של החברה והשפה שלה בכל נקודות המפגש עם הלקוח.

המחקר

לפתוח בתהליך של מחקר זה כמו לגשש במנהרה, אתה לא יודע מה תפגוש בפסיעה הבאה, אבל אתה כן יודע שבקצה יש את האור, את החלק המתוק של הפיצוח. זה הופך את כל המסע למרתק וגם מסקרן משהו…

ראשית, סרקנו את השוק ומה שהתברר שמנהלי הפרויקטים מופיעים על המגרש ב'כובעים' שונים. תפקידם הרשמי הוא לוודא כי הבניה תתנהל על פי תכנית הנדסית ועל פי מפרט טכני שהוגדר בחוזה. אולם, בנוסף לתפקיד זה, מפקחי הבנייה הופכים, לא פעם, ל"מתווכים" בין הלקוח לבין בעלי המקצועות השונים. גם האדריכלים והמעצבים, כאמור, פורסים מהעוגה…
השאלה המהדהדת בחללו של הבית ההולך ונבנה היא: מי יוצא נשכר מה"דילים" האלו…? ?
ושאלה קודמת: מי מפקח על מפקח הבנייה???
מסתבר כי בשוק חסר גוף שנמצא שם בתפקיד של מנהל על, שיושב מחוץ למערכת הביצועית, נטול אינטרסים – נציג של הלקוח בשטח.
כעת, פנינו לבדוק את ה'מוצר', החברה.
בשיחת האפיון עם מר הרשברג, מנכ"ל החברה עם ניסיון עשיר בתחום הבנייה, יכולנו כבר לחוש את רוח היזמות ואת האנרגיות שרק הן בפני עצמן מסוגלות להרים כל פרויקט, על כל מגרש, פרטי או מוסדי. תוסיפו לזה יחסי אנוש מצוינים, כל אלו מעניקים לחברה, מלבד הממד המקצועי, גם את הממד האישי והקשר הבלתי אמצעי עם הלקוח.
אם נתמצת במשפט אחד מהי החברה עבור לקוחותיה:
החברה משמשת נציגה בשטח של בעל הדירה מול החברה הקבלנית ומול קבלני המשנה לאורך כל שלבי הבנייה.
מה זה אומר?
שמתוקף מעמד זה תשאף החברה להבין את צרכיו המדויקים של הלקוח, להתאים עבורו את המסלול המיוחד לו ולחתור להשגת המיטב והמרב הן מבחינת איכות הבניה והן מבחינת איכות החומרים וזאת בהתאם ללוח הזמנים שנקבע.
מה הלקוח מרוויח מזה?
ברגע שהחברה לוקחת אחריות על כל התהליך, היקף הסיכונים – קטן, הוצאות כספיות מיותרות – נחסכות והעיקר, יש לו בטחון ורוגע שמאפשרים המשך שגרה לאורך כל תהליך הבניה.

הערכים העיקריים של החברה:
• ביצוע מוקפד
• שירותיות גבוהה
• אחריות בשטח
ערכי המשנה:
• יצירתיות וחדשנות

כעת הגיע הזמן להגדיר קהל מטרה.
די מההתחלה היה ברור לנו שאנו פונים לשכבה סוציואקונומית גבוהה: מנהלי עסקים, מנהלי מוסדות שגם כך שגרת יומם עמוסה, וזאת מבלי שפרויקט בנייה תלוי ועומד על צווארם. האמירה: "זמן שווה כסף" – היא מציאות חיים עבורם. הם פרפקציוניסטים, שואפים למצות את כל האפשרויות ובאיכות המרבית. הם ישמחו שמישהו ישמש עבורם נציג בשטח, על מנת להגיע אל הטופ מבלי לפגוע בשגרת העסקים שלהם.
חשוב שתבינו כי כדי לדייק בפיצוח אנו ממש בונים פרופיל לקוח: מתארים את גילו את עיסוקו, עם מי הוא מתרועע, מה הוא נוהג לעשות בשעות הפנאי ואיזה קפה הוא נוהג לשתות בבוקר… (לא בטוח שהוא מכיר את עצמו עד כדי כך…)

פיצוח היתרון האסטרטגי

כעת אנו מרכזים את כל המידע, מסקנות המחקר והתובנות. עוד רגע נזקק ו…נפצח.
הנה השרטוט שממחיש את המפגש בין שני המעגלים: המעגל של החברה והמעגל של הלקוח. שימו לב לנקודת החיבור בין ערכי החברה לצורך ו'הכאב' של הלקוח:

בשלב זה אנו חוזרים אל המעגל השלישי, הזירה התחרותית. זהו המבחן האחרון לראות שאנו במגרש הנכון והפנוי ולא בזירה צפופה ורוויה. אכן, מה שזיהינו קודם כחוסר בשוק מתברר כאן כהזדמנות מצוינת!
אז הנה לפניכם כאן שלושת המעגלים: החברה, הלקוח הפוטנציאלי והשוק
שימו לב לגרעין המשותף לשלושת השחקנים הראשיים בסיפור הזה:

זהו, פיצחנו את זה!! כמה פשוט:
ברוך הרשברג, הזרוע הארוכה שלך בשטח.
אבל רגע. ככל שזה מדויק ומדעי, אנו חותרים, כמו תמיד לחיבור הרגשי עם הלקוח, לכן, השאלה הבאה ששאלנו הייתה: מה לקוח הקצה מרגיש כשהוא יודע שיש לו זרוע ארוכה בשטח?
והתשובה הברורה הייתה: בטחון, שקט.
אז, הנה קבלו אותו, את היתרון האסטרטגי המנצח הערך המזוקק של חברת הניהול:
שקט נפשי.
ואוו, כמה זה חשוב! כל מי שחווה תהליך בניה יודע לומר כי בתוך כל הכאוס של הבניה הדבר העיקרי שאתה שואף אליו זה השקט הנפשי. האפשרות להמשיך עסקים כרגיל מתוך פניות, מתוך רוגע שהחלום שלך ממשיך בינתיים להיטוות ולהתהוות…
אז איך מתקשרים את זה ללקוח?
כאן אנו נגשים למשימה התקשורתית שלנו, לשמה הלקוח פנה אלינו: שם וסלוגן לחברה.

 

המיתוג

שם לעסק

השם מהווה את המפגש הראשון של הצרכן עם העסק, השם הוא הייצוג שלך, בבחינת: "אמור לי מה שמך ואומר לך מי אתה…" לכן זו משימה שאנו משקיעים בה הרבה חשיבה, אנו חותרים לשם שיביע את היתרון האסטרטגי ואת התועלת ללקוח.
אך יותר מכך, השם צריך להעביר את התחושה המתאימה, ליצור את החיבור למותג.
אז הנה השמות שהוגשו ללקוח, שוב אותה התנצלות בפני הלקוחות שלנו על הבעיה שאליה הכנסנו אותם: לא תדעו במה לבחור…( במה הייתם אתם בוחרים?)

 

ו…השם הנבחר:
קומפלייס

הסלוגן

משפט המחץ. שלוש המילים שמקפלות בתוכן את כל המתווה האסטרטגי, השורה התחתונה של ניתוח כל תוצאות המחקר.
אז מה אתם אומרים?
איך חברת ניהול מעבירה ללקוחותיה את המסר האסטרטגי של בטחון, של שקט נפשי שנובע מכך שאתה יודע שיש לך זרוע ארוכה בשטח? איך עושים את זה הכי קצר, הכי חד ולמה לא, גם קראייטיבי?
אז קבלו אותו את הסלוגן המנצח:
קומפלייס. שקט, כאן בונים.
כן. אתם לא טועים. זה מוכר לכם, איך לא, ממש מתוך המגרש. אכן, כדי להעביר את ההבטחה של בטחון ושקט נפשי במהלך הבנייה, לקחנו את המילים המוכרות מהשלט שנתלה שם, בכל אתר בנייה: "זהירות, כאן בונים!" ובשינוי קל, קראייטיבי, גייסנו אותן להעברת המסר שלנו.
הנה חלק מהסלוגנים שהגשנו ללקוח לבחירה:

קומפלייס. פתאום יש תו תקן לחלום שלך
קומפלייס. תרגיש בטוח לבנות עלינו
קומפלייס. האיש שלך בשטח
קומפלייס. מהמסד עד המפתחות
קומפלייס. המפרט לשקט הנפשי שלכם
אז נכון שכתיבת שם וסלוגן זו עבודת קופירייטינג, אך לא כולם יודעים ששם וסלוגן לעסק, חייבים, לפני הכול, להיות תוצר של אסטרטגיה מדויקת ומזוקקת. רק לאחר שהמחקר אומר את דברו, אנו מתחילים לשחק עם המילים מה שאגב, אנו מאוד אוהבים לעשות…
קומפלייס. עוד עסק שהופך למותג שובר שוויון.

 

ההשקה

הנה המיתוג לפניכם מעשה ידי המעצב המוכשר ישראל גולדקנופף:

 

לקראת השנה החדשה, קמפיין ההשקה יוצא לדרך והאיחול המסורתי: 'גמר טוב' מקבל כאן משמעות נוספת בהקשר של סיום הבנייה על הצד הטוב ביותר. כמובן "כדי שזה יקרה, אנחנו, קומפלייס, כמובן, שם כבר מההתחלה…"

"

איך הגיבו בקומפלייס לתוצאות?

 

נהנינו מחשיבה יצירתית מחוץ לקופסא, מהבנה צלולה וירידה לעומק הדברים עד לפרטי פרטים. האסטרטגיה תרמה לנו רבות לבניית הזהות של העסק ובהבנה מה ומי אנחנו. מצאנו עצמנו לא פעם מגדירים את העסק לפי מה שרשמתם באסטרטגיית המותג מילה במילה, כאילו הנבואה נכתבה מבעוד מועד, ונשארה קונקרטית גם לאחר מספר שנים. 

לא פעם הערתם והסבתם את תשומת לבי לבעיות ופרטים אשר לא היו חלק ישיר מתחום אחריותכם, אלו ועוד תרמו רבות לביצוע מוצלח של פרויקט המיתוג.

אני סמוך ובטוח שלאור הכרותינו זו, נמשיך לשתף פעולה גם בפרויקטים הבאים.

ברוך הרשברג – קומפלייס. ניהול מתקדם  בבנייה

עכשיו זה הזמן לסיפור ההצלחה שלך!